Telefon

+48 732 082 892

Lutomierska 123, 91-041

Łódź

FAQ

1. Jak sprawdzić czy jestem alkoholikiem?

Aby sprawdzić, czy u danej osoby istnieje problem z alkoholem należy szczerze odpowiedzieć na poniższe cztery pytania:

  • Czy kiedykolwiek zdarzało się myśleć lub czuć, iż powinno się ograniczyć spożywanie alkoholu?
  • Czy postawa ludzi, którzy zwracają uwagę na picie i je komentują jest drażniąca?
  • Czy kiedykolwiek zdarzało się odczuwać poczucie winy lub wstyd z powodu picia alkoholu?
  • Czy kiedykolwiek zdarzało się odczuwać potrzebę spożywania alkoholu w godzinach porannych, aby poczuć się lepiej lub pozbyć się kaca?

Jeżeli na minimum dwa pytania człowiek odpowiedział twierdząco, z dużą dozą prawdopodobieństwa oznacza to, że można mówić w takim przypadku o problemach z alkoholem. Konieczne będzie tutaj udanie się do specjalisty z dziedziny terapii i leczenia uzależnień, aby określił on skalę problemu.

2. Jakie są objawy alkoholizmu?

W Polsce, aby stwierdzić rozpoznanie choroby alkoholowej, stosuje się obowiązujące w całym kraju kryteria, których rozpoznanie minimum trzech w czasie jednego miesiąca lub zaobserwowanie w ostatnim roku kilku nawrotów krótszych niż miesiąc, może świadczyć o rozwoju choroby alkoholowej. Omawiane kryteria są następujące:

  • Odczuwanie głodu alkoholowego, czyli silnej potrzeby spożycia alkoholu,
  • Wykazywanie trudności w kontrolowaniu picia napojów alkoholowych – taki człowiek nie jest w stanie powstrzymać się od samej konsumpcji, zaprzestania jej lub ograniczenia spożywanej ilości,
  • Pojawiają się objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego w momentach, w których człowiek znacząco ogranicza dawkę używki lub całkowicie ją odstawia. W takim przypadku już po kilkudziesięciu godzinach człowiek odczuwa: drżenie mięśniowe, skoki ciśnienia, kołatanie serca, wymioty, nudności, problemy ze snem, drżenie mięśni, biegunkę, wzmożoną potliwość, jest drażliwy, odczuwa silny lęk i stres,
  • Podniesienie tolerancji na alkohol – aby osiągnąć stan upojenia człowiek potrzebuje coraz większej dawki alkoholu. Wypijana do tej pory traci swoje psychoaktywne właściwości,
  • Skupienie uwagi głównie na alkoholu i całkowita koncentracja na jego pozyskiwaniu,
  • Dalsze nadmierne picie alkoholu mimo znajomości jego destrukcyjnego działania – tym samym alkoholik pije, chociaż wie, że w ten sposób doprowadza swoje życie do całkowitej degradacji, a nawet jeśli już podejmuje próby odstawienia alkoholu, zwykle ze względu na obniżone samopoczucie i nastrój wraca do nałogu.

3. Co to jest odtruwanie alkoholowe?

Mianem odtruwania alkoholowego nazywa się proces, który umożliwia usunięcie z krwioobiegu resztek toksyn, które są produktami metabolizmu alkoholu etylowego. Wprowadza się je po stwierdzeniu niedoborów składników odżywczych, aby uzupełnić wszelkie powstałe na skutek picia wypłukanie witamin, minerałów i elektrolitów. Kolejnym atutem jest to, że odtrucie pomaga przerwać zespół abstynencyjny, występujący na skutego nagłego spadku stężenia alkoholu we krwi Pacjenta.

4. Jak przebiega procedura odtrucia alkoholowego?

Zanim dojdzie do odtrucia alkoholowego, Pacjent zobowiązany jest do odbycia wywiadu medycznego, gdzie lekarz dokładnie bada jego aktualny stan. Diagnoza odzwierciedla aktualnie prezentowany stan zdrowia, co jest niezwykle istotne w dalszym postępowaniu. Stan wyjściowy wpływa tutaj na indywidualny dobór stężenia oraz konkretnych składników podawanych w formie kroplówki. Jeżeli istnieje taka potrzeba, lekarz może zadecydować o włączeniu leków lub innych środków medycznych, które znacznie zmniejszą lub całkowicie wyeliminują takie objawy jak: ból głowy, nudności, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, drgawki mięśniowe, problemy ze snem. Mimo wszystko jest to opcjonalne, głównym priorytetem jest tutaj nawodnienie organizmu, uzupełnienie witamin i soli mineralnych, a także przywrócenie homeostazy elektrolitowej.

5. Jak długo trwa odtrucie?

Konkretny czas uzależniony jest od wyjściowego stanu zdrowia i kondycji Pacjenta. Zwykle podczas standardowej procedury, Pacjent spędza pod kroplówką od 60 do 120 minut, przy czym okres ten może się wydłużyć, jeżeli specyficzna, indywidualna sytuacja danej osoby tego wymaga.

6. Potrzebuję pomocy dla bliskiej mi osoby, czy mogę wezwać pomoc i prosić o odtrucie
jeżeli stan Pacjenta nie pozwala na samodzielne wezwanie pomocy?

Tak – zdarzają się sytuację, kiedy stan Pacjenta jest na tyle zły, że nie jest on w stanie samodzielnie skontaktować się z naszym gabinetem i wezwać pomoc. W takiej sytuacji obecność osoby bliskiej jest niezwykle ważna, dzięki czemu może ona zadzwonić pod numer podany na naszej stronie internetowej i opowiedzieć o zaistniałej sytuacji. Dzięki temu możliwe jest udanie się zespołu medycznego, łącznie z lekarzem, pod wskazany adres miejsca pobytu Pacjenta i podanie kroplówek poza gabinetem medycznym, oczywiście z zachowaniem najwyższych standardów higieny i sterylności.

7. Co zawarte jest w cenie odtruwania alkoholowego?

Ostateczny koszt odtrucia uzależniony jest od podjętych czynności medycznych, składu kroplówki, a także czasu, w którym podejmowane są czynności mające na celu zabezpieczenie Pacjenta. Cena zawiera w sobie szeroki pakiet pomocy specjalistów. Pacjent wraz ze swoim stanem znajduje się pod ciągłą obserwacją lekarską, wliczając w to przygotowanie danej osoby do terapii. Cały proces medyczny opiera się głównie na podaniu wlewu dożylnego – kroplówki, której zadaniem jest łagodzenie objawów zespołu odstawiennego. O ile jest taka konieczność, można do kroplówki dodać środki farmakologiczne. Dodatkowo w kosztach uwzględnia się dojazd zespołu medycznego. Działamy na terenie Łodzi, jak i w jego/jej aglomeracji. Podczas dojazdów pod wskazany adres, zachowujemy pełną dyskrecję i anonimowość.

8. Czy pod wpływem alkoholu mogę przyjść na odtruwanie alkoholowe?

Jak najbardziej tak – jednym ze wskazań medycznych do wykonania odtruwania alkoholowego jest przechodzenie przez stan ciągu alkoholowego. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że samodzielne przejście przez niego jest zarówno groźne dla zdrowia, niekomfortowe, jak i sprawia dużo bólu. W takiej sytuacji zachęcamy do kontaktu, niezależnie od stanu Pacjenta. Jeżeli nie jest on w stanie skontaktować się z nami samodzielnie, może to uczynić jego bliska osoba. Mamy także możliwość dojechania pod wskazany adres, nie trzeba osobiście do nas przyjeżdżać.

9. Nie mogę dojść do siebie po kilkudniowej imprezie. Czy odtruwanie mi pomoże?

Jak najbardziej – jeżeli Pacjent oczekuje szybkiego powrotu do homeostazy swojego organizmu, wybór odtrucia alkoholowego stanowi idealną metodę przezwyciężania złego samopoczucia.

10. Jakie są terminy przyjęcia na detoks?

Jeżeli jest to możliwe, w naszym gabinecie można od razu przejść przez odtruwanie alkoholowe. Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów.

11. Komu dedykowane jest odtruwanie alkoholowe?

Odtrucie poleca się Pacjentom, którzy:

  • Doznali kaca na skutek jednorazowego, incydentalnego picia alkoholu, np. podczas zakrapianej imprezy, która wymknęła się spod kontroli, przy czym chcą szybko i skutecznie poprawić swoje samopoczucie,
  • Doznali poważniejszego zatrucia alkoholowego, z którym nie są sobie w stanie samodzielnie poradzić i wykazują potrzebę specjalistycznej pomocy,
  • Rozważają lub przygotowują się do podjęcia leczenia za pomocą wyszywki alkoholowej, która generuje konieczność stawienia się na zabieg całkowicie trzeźwym,
  • Chcą przerwać ciąg alkoholowy,
  • Znajdują się pod wpływem głodu alkoholowego i pragną go przezwyciężyć,
  • Chcą obniżyć poziom uzależnienia fizycznego,
  • Wykazywali tendencje alkoholowe z jednoczesnym spożyciem napojów procentowych przez pewien czas, przez co doszło w ich organizmach do różnych niedoborów witaminowo-mineralno-elektrolitowych.

Bezpieczeństwo

Opieka specjalistów

Profesjonalizm

Indywidualne podejście

Komfort

Zabieg przeprowadzony w domu

Zadzwoń do nas!